wersja dla niedowidzących wersja dla niedowidzących
  • projektowanie stron www
  • pozycjonowanie
  • optymalizacja
  • aktualizacja
  • administrowanie
Spółdzielnia Socjalna
WwwPromotion
Spółdzielnia Socjalna WwwPromotion

Aktualności...


Sejm RP
Zmiany w ustawie o spółdzielniach socjalnych

15 grudnia 2017 roku Sejm RP rozpatrzył poprawkę Senatu do ustawy o zmianie ustawy o spółdzielniach socjalnych oraz niektórych innych ustaw. Tym samym uchwalona ustawa została skierowana do podpisu Prezydenta RP i publikacji w Dzienniku Ustaw. Projekt uchwalonej ustawy znajdziecie tutaj >>


zDolny Śląsk Lokalnie
Projekt: zDolny Śląsk Lokalnie - mikrodotacje 2017

Polecamy! Mikrodotacje dla grup nieformalnych i samopomocowych oraz młodych organizacji pozarządowych i spółdzielni socjalnych, działających na terenie województwa dolnośląskiego.


Fundacja FaniMani
FaniMani przekazuje darowizny dla spółdzielni socjalnych

FaniMani.pl to bezpłatny portal umożliwiający zbieranie darowizn dla fundacji, stowarzyszeń i spółdzielni socjalnych podczas robienia zakupów w Internecie. Osoby, które chcą Was wspierać, robią zakupy poprzez FaniMani, a sklepy internetowe przekazują średnio około 2% wartości transakcji na rzecz wskazanej przez wspierającego organizacji - to może być Wasza organizacja! - więcej >>


Departament Pożytku Publicznego MPiPS
Ogólnopolski monitoring spółdzielni socjalnych

Departament Pożytku Publicznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej serdecznie zaprasza spółdzielnie socjalne do wypełnienia elektronicznej ankiety poświęconej działalności jaką prowadziły w latach 2012-2013. Zapewnienie spółdzielniom socjalnym jak najlepszych warunków do realizacji ich zadań wymaga systematycznego monitoringu ich rozwoju. Celem badania jest zebranie kompleksowych informacji o sytuacji spółdzielni socjalnych w Polsce w latach 2012-2013. Udział w badaniu umożliwi pozyskanie aktualnych danych, niezbędnych dla określenia struktury organizacyjnej, obszarów działalności i kondycji ekonomicznej spółdzielni socjalnych, a także poznanie opinii, potrzeb i oczekiwań spółdzielni socjalnych dotyczących otoczenia w jakim funkcjonują w tym obowiązującego systemu wsparcia, aktów normatywnych.


Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych
Seria "Biblioteka Spółdzielczości Socjalnej"

Na stronie internetowej ozrss.pl/media-i-publikacje dostępne są do pobrania publikacje wydane w ramach projektu pt. "Spółdzielnia nie jest przedsiębiorstwem. Wsparcie doradczo-szkoleniowe dla kadr spółdzielni socjalnych w Polsce" realizowanego przez Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Polecamy!

Inne publikacje, zbiór aktualnych aktów prawnych dotyczących spółdzielczości socjalnej oraz listę pytań i odpowiedzi dot. zagadnień prawno-ekonomicznych i funkcjonowania spółdzielni socjalnych znajdziemy na stronie internetowej prawo.spoldzielniesocjalne.org


Departament Pożytku Publicznego MPiPS
Monitoring spółdzielni socjalnych przeprowadzony w 2011 r.

Departament Pożytku Publicznego MPiPS opublikował dokument: "Informacja o funkcjonowaniu spółdzielni socjalnych działających na podstawie ustawy z dnia 27 kwietnia 2006 r. o spółdzielniach socjalnych za okres 2010-2011 r."

Informacja została sporządzona w oparciu o dane pochodzące z ogólnopolskiego badania ankietowego pn. Monitoring spółdzielni socjalnych, przeprowadzonego w 2011 r. na zlecenie i z udziałem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej - Departamentu Pożytku Publicznego i Ogólnopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Socjalnych oraz w oparciu o dane pochodzące z komórek organizacyjnych MPiPS oraz zewnętrznych instytucji zaangażowanych w realizację zadań wynikających z ustawy o spółdzielniach socjalnych oraz innych ustaw powiązanych.
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.